HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ali Laricani: Suriye emperyalizme karşı direnişte en ön saftadır

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye’nin Siyonizm ve emperyalizmle savaşta en ön safta yer aldığını söyledi.

Laricani, dün Tahran’da Suriye dışişleri bakanı Velid el’Muallim ile görüşmesinde, Suriye’nin direnişe destek vermesinden dolayı Siyonizm ve emperyalizmin çok yönlü saldırılarına maruz kaldığını söyledi.

Laricani, Suriye halkı ve devletinin dış güçlerin desteğindeki terör örgütleri ve aşırıcılara karşı büyük bir kararlılıkla direniş ve mücadele verdiğini belirterek, Suriye halkının bu mücadelesinin eninde sonunda Suriye’nin teröristlerin işgal ettiği toprakların özgürlüğüne kavuşmasıyla sonuçlanacağını söyledi.

Laricani, tekfirci teröristlere karşı Suriye halkına destek vermenin dini, insani ve ahlaki açıdan bir görev olduğunu söyledi.

Görüşmede Suriye dışişleri bakanı Muallim de, İran’ın terörist gruplar karşısında Suriye halkı ve devletine destek verirken, diğer taraftan bazı ülkelerin ise Suriye’nin parçalanması yolunda terör örgütlerine destek verdiklerini ve terör örgütlerini bir maşa olarak kullandıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.