HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ali Laricani: Suriye’deki teröristlerin günleri sayılıdır

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, İran ve Rusya’nın terörizmle mücadelede önemli rolünün olduğunu belirterek, teröristlerin Suriye’deki günlerinin sayılı olduğunu söyledi.

Rusya’nın Velgograd Kentini ziyaret eden Laricani, Duma Meclis Başkanı Viaçeslav Velvodin ile yaptığı görüşmede, Amerika’nın İran ve Rusya’ya baskı uyguladığını, iki ülkeye de ambargo uyguladığını ve bunun o ülke sorununun başka meseleler olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Amerikalıların davranışında değişiklik olduğunu ifade eden Laricani, bundan dolayı İran ve Rusya’nın daha yakın istişaresini istedi.

İki ülke arasında ulaştırma va tarım alanlarında iyi işbirliği yapıldığını ifade eden Laricani, sanayi işbirliği alanında gelişmeler sağlandığını ve iyi öneriler yapıldığını söyledi.

Laricani, bir sonraki toplantının İran’da yapılacağını ve o toplantıda parlamentolar arası ilişkilerin boyutunun de gündeme geleceğini söyledi.

Velvodin de Amerikalıları tekel yaratarak tek olarak karar almak ve tek kutuplu dünya yaratmak istediğini belirterek, iki ülke ilişkilerinin gelişmesini istedi.

Laricani, İran-Rusya Ortak Komisyon toplantısına katılmak için Velvograd’da bulunmaktadır. Laricani’ye ziyaretinde İslami Şura Meclisinden bazı milletvekilleri eşlik etmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.