HaberlerİranOrtadoğu

Ali Laricani, Tahran’a döndü

Bir dizi temaslarda bulunmak ve İslam ülkeleri parlamentolar birliği tüzüğünü gözden geçirme toplantısına katılmak üzere Mısır’ın başkenti Kahire’ye giden İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, temaslarını tamamlayarak, önceki akşam yurda döndü.

İslami Şura meclisi başkanı Mehrabad hava alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Mısır ve İran’ın bölgenin önemli iki ülkesi olduğunu belirterek, “Siyonist rejim, İran ve Mısır arasında işbirliğinin oluşmasından şiddetle kaygı duymaktadır” diye konuştu.

İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran İslam cumhuriyetinin stratejisinin, İslam dünyasının bütün imkan ve potansiyelleriyle, Siyonist rejime karşı mücadele etmek olduğunu söyledi.
İran heyetinin, Mısır’da üst düzey temas ve görüşmelerine işaret eden İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, “iki ülke arasında bazı konularda görüş ayrılıkları bulunabilir. Fakat bu görüş ayrılıkları Siyonist rejime karşı mücadelede bir kenara bırakılmalıdır” diye konuştu.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İran ticaret bakanı ve İran ticaret odası üyeleri arasındaki görüşmelere işaretle de, iki ülke arasında işbirliği mutabakatı imzalanmıştır. Ayrıca iki ülke üniversiteleri arasında işbirliği için görüşmeler sürmektedir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.