HaberlerIrakİranOrtadoğu

Ali Şemhani: İran, Direniş’e destek vermeye devam edecek

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, İran’ın bölgede işgal rejimi İsrail’in uğursuz hedeflerine karşı direniş cephesini desteklemeye devam edeceğini belirtti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani Tahran’da Irak İslam Yüksek Meclisi Başkanı Seyyid Ammar Hekim ile yaptığı görüşmede, nükleer müzakerelerin aşırı talepler ve zorbalıklar karşısında gösterilen direnişin sonucu olarak İran’ı muktedir bir ülken sembolü haline getirdiğini ifade etti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Irak hükümetinin, halkın talebi üzerine parlamento ve dini merciliğin eşliğindeki yolsuzluk mücadelesinin, bu ülkenin egemenliğini yıpratmaya çalışan bazı ülkelerin planını etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

Terör örgütü IŞİD’in mezhepsel anlaşmazlık çıkarmak ve bölgede Siyonist rejimin çıkarlarını sağlamak doğrultusunda kurulan siyasi bir fitne olduğunu ifade eden Şemhani, ABD’nin IŞİD’i yok etmek değil, Ortadoğu ve İslam ülkelerinde uzun vadeli varlığına meşruiyet kazandırmak amacıyla propaganda aracı olarak kullanmakta olduğu ifade etti.

Görüşmede, Seyyid Ammar Hekim de, İmam Ali Hamaney ve İran’a, tekfirci terörizme karşı mücadelede Irak’a verdiği desteğinden dolayı teşekkür ederek, Irak’ın terörist gruplara karşı nihai zafer elde edeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.