FilistinHaberlerOrtadoğu

Allah’a yemin olsun ki sizi kötü bir şekilde hezimete uğratacağız

Dün (29 Ocak Cuma) Suriye’nin başkenti Şam’daki Yermük Mülteci Kampı’nda binlerce Hamas mensubu ve Filistinli, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Mossad tarafından şehit edilen Kassam komutanı Mahmud Mebhuh’un defin törenine katıldı.

Yermük mülteci kampındaki ana caddede bulunan el-Vesim Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı omuzlar üzerinde Şehitler Mezarlığı’nda defnedilmek üzere taşındı. Cenazeyi taşıyan mahşeri kalabalık, Kassam Tugayları’ndan ve diğer Filistinli grupların askeri kanatlarından yapılan bu alçakça cinayete misillemede bulunmalarını isteyen sloganlar attı.

Cenaze törenine başta Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal olmak üzere Hamas’tan birçok liderin yanında diğer Filistinli grupların lider ve temsilcileri de katıldı.

Definden hemen sonra kısa bir konuşma yapan Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal şöyle dedi: “Ey Ebu’l-Abd! Şehadetin mübarek olsun. Bedenin şu anda toprağın altında, ruhun ise göklerdedir. Mücahit olarak yaşadın ve inşaallah şehit olarak Rabbine kavuştun. Düşmanla yaşadığın mücadele boyunca hep şehadeti arzu etmiştin ve işte o arzuna ulaştın. Siz ey düşmanlar! Sizler, komutan Mahmud Mebhuh’u şehit ettiniz. Onu katletmekle bize acı verdiniz. Fakat şunu iyi bilin ki, savaş aramızda inişli çıkışlıdır. Allah, günleri insanlar arasında evirip çeviriyor. Abdestli eller Siyonistleri bulmakta zorluk çekmeyecektir”.

Meşal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bize acı veriyorsunuz, ama biz de size acı veriyoruz, vereceğiz de. Savaşın kapıları sonuna kadar açıktır. Topraklarımızdan göçüp gidinceye kadar bu kapı kapanmayacak. Sizi bozguna uğratacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Savaş uzun sürebilir, ama sonucuna güveniyoruz. Kendisinden başka ilah olmayan ve kardeşimizin ruhunu teslim alan Allah’a yemin olsun ki, sizi çok kötü bir şekilde hezimete uğratacağız”.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı daha sonra şöyle dedi: “Bizi öldürmekle acı veriyorsunuz. Ama biz de sizin sanal meşruiyetinizi yerle bir edeceğiz. Bir asra yakındır inşa etmeye çalıştığınız sahte tablonuzu paramparça edeceğiz. Filistin topraklarında yeriniz yoktur. Sizi mağlup edeceğiz ve topraklarımızdan gideceksiniz. Bu mübarek topraklar daha önce Haçlılara, Tatarlara ve sömürgecilere sabretmediği gibi size de sabretmez, onları kabul etmediği gibi sizi de kabul etmeyecektir. Gazze’den çıktığınız gibi Batı Yaka’dan, Hayfa, Yafa ve bütün Filistin’den de çıkacaksınız”.

Meşal, son olarak “Allah’ın adıyla yemin ediyorum; O’nun adı, yardım ve desteğiyle Mahmud Mebhuh’un intikamını alacağız. Savaş karşılıklı saldırıdır; ama son gün bizim günümüz olacak” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.