AvrupaHaberler

Alman polisinin sığınmacılara karşı utanç videosu yayınlandı

Almanya’da polisin sığınmacılara sert davranması tartışılıyor

Almanya’nın Saksonya eyaletinin Clausnitz kentinde, sığınmacıların otobüsle bir yurda götürülmesini engellemek amacıyla aşırı sağcıların çıkardığı olaylarda, polisin sığınmacılara yönelik sert tavrı tartışmalara sebep oldu.

Chemnitz Emniyet Müdürü Uwe Reissmann, söz konusu olaylara ilişkin düzenlediği basın toplantısında polisin davranışını savundu.

Polisin otobüste bulunan sığınmacılara sert davranmasının “Gerekli ve ölçülü” olduğunu ileri süren Reissmann, bu kişilerin, otobüsün çevresinde toplananları kışkırttığını öne sürdü.

Reissmann, polisin bu şekilde davranması sayesinde sığınmacıları yurda götürülebildiğini kaydetti.

Almanya’da yaklaşık 100 kişilik bir grup sığınmacıların bulunduğu otobüsün çevresini sardı. Hakaret ve sloganların atıldığı olaylı gecede bir mülteci çocuğun Alman polis tarafından sürüklendiği görüntülerde tepki çekti.

Ayrıca sosyal medyada yayılan bir diğer görüntü de Almanya’nın mültecilere olan tavrına karşı eleştiri almasına neden oldu.

Almanya’da geçtiğimiz günlerde Suriyeli bir çok mülteci kadın kaldıkları sığınmacı yurdunda güvenlik görevlileri tarafından gizlice görüntülerinin çekildiğini ve taciz edildiğini iddia etmiş, Köln polisi şikayetlerin ardından soruşturma başlatmışt

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.