AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Almanya İran ile ticarette olan firmalara danışmanlık hizmeti verecek

Almanya hükümeti İran ile ticarette olan firmalara Amerika yaptırımları ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti vermek için özel ofis açacak.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Almanya medyası dün yaptığı açıklamada, ülke maliye bakanlığının, “İran çağrı merkezi” kurarak, firmaların İran ile ticaret konusunda sorularını email ile kendilerine sorabileceklerini belirtti.
Almanya maliye bakanlığı ayrıca Berlin’in, Bercam nükleer anlaşmasına bağlı bir ülke olan İran’a yaptırımların kalkması gerektiğin savunduğunu vurgularken fakat hükümetin desteğinde gereken kredi garantilerin mevcut olmadığını belirtti.
Amerika başkanı Donald Trump 8 Mayıs tarihinde Bercam’ın işlevsiz olduğu bahanesi ile İran’a karşı temelsiz suçlamalarını tekrarlayarak, tüm muhalefetlere rağmen uluslararası Bercam nükleer anlaşmadan çekildiğini ilan etti.
Fakat Bercam nükleer anlaşmaya taraf olan Britanya, Fransa, Rusya, Almanya ve Çin, dünyanın diğer bir çok ülkesi ile birlikte uluslararası Bercam nükleer anlaşmaya desteklerini vurguluyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.