FilistinHaberlerOrtadoğu

Almanya Mebhuh cinayetini örtbas etmeye çalışıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın dışişleri sorumlusu Usame Hamdan, Alman mahkemesinin Kassam komutanı Mahmud Mebhuh’a yapılan suikastta kullanılan sahte Alman pasaportunu temin etmekle suçlanan MOSSAD ajanı Ury Brodsky’yi serbest bırakmasının cinayeti örtmeye yönelik bir adım olduğunu belirterek, Avrupa adaletinin gerçek bir sorumlulukla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

El-Cezire televizyonunun dün (13 Ağustos Cuma) kendisiyle yaptığı röportajda Hamdan şöyle dedi: “Kuşkusuz bu karar siyasi bir karardır. Alman mahkemesi terör suçundan uluslararası alanda aranan bir şahsı serbest bırakmakla bir skandala imza atmış oldu.”

Hamdan daha sonra şöyle dedi: “Bu caninin serbest bırakılması ve istediği yere gitmesine olanak sağlanması, katilin işgal rejimine gitmesine yardımcı olacaktır. Bu karar tamamıyla siyasi bir karardır. Bu kararla cinayet örtbas edilmek isteniyor.”

Hamas lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa yargısı şu anda gerçek bir sorumlulukla karşı karşıyadır. Katilleri gerçekten tutuklamak istiyor mu? Avrupa katillerin peşine düşmeli ki, işgal rejimi uluslararası hukuku ve belki de Avrupa hukukunu hiçe sayarak bir daha cinayet işlemesin.”

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mart 2023 (3) içerik yüklenmiştir.