AvrupaEkonomiHaberler

Almanya’nın demir-çelik devi ThyssenKrupp fabrikalarını satıyor, 1820 kişi işini kaybedecek

Almanya’nın demir-çelik devi ThyssenKrupp, 5 milyar Avro zarardan sonra sadece ABD ve Brezilya’daki değil Avrupa’daki fabrikalarından da bazılarını satacağını bildirdi.

Alman demir-çelik sanayiinin devlerinden ThyssenKrupp, 5 milyar Avro zarardan sonra, Avrupa’da da bazı fabrikaları satacağını açıkladı. ABD, Brezilya ve Avrupa’daki fabrikaların satışından dolayı yaklaşık 1820 kişi işini kaybedecek.

ThyssenKrupp tarafından verilen bilgiye göre, Almanya Gelsenkirchen’deki fabrikanın satışı ile 620 kişi, Fransa’nın Isbergues şehrindeki fabrikanın satışı ile de 590 kişi işini kaybedecek. Hindistan’ın Nashik şehrindeki fabrikanın satışı sonrasında da 610 kişi işsiz kalacak.

ThyssenKrupp, holdingteki yapı değişikliklerinden dolayı yaklaşık 1800 kişinin işini kaybedeceğini Şubat ayında bildirmişti. Ancak şimdi ilaveten 2 bin kişinin daha işten çıkarılacağı, işçi temsilcileriyle görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Yeni tedbirler 2014/2015 yıllarında uygulamaya konulacak. Üç yıl içinde ThyssenKrupp toplam 2 milyar Avro tasarruf yapmayı hedefliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.