FilistinHaberlerOrtadoğu

Ambargonun sürdürülmesi için oynanan oyunlara karşıyız

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Siyonist işgal devletinin Özgürlük Filosu’na düzenlediği kanlı saldırıyı ve Rachel Corrie gemisine el koyarak yaptığı korsanlığı eleştirdi.

Er-Reşak, işgal devletinin yaptığının uluslararası toplumu ve kurumlarını, insan haklarını ve hukuku daha önce eşi benzeri görülmemiş şekilde hafife almak anlamına geldiğini söyledi.

İzzet Er-Reşak, bugün (6 Haziran Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistin halkına uygulanan zalim ambargo, Amerikan Yönetimi’nin Filistin’e yönelik kirli tavırlarıyla örtülen sessizlik olmasaydı bu kadar süre devam ediyor olmazdı.”

Hamas lideri, açıkça işgalcinin tarafını tutan Amerika Birleşik Devletleri’nin Özgürlük Filosu’nda akan kandan sorumlu olduğunu söyledi.

Siyonist işgal askerlerinin uluslararası sularda işlediği katliamdan sonra Amerikan Yönetimi’nin takındığı tavrı ve “İsrail”den sadece olayla ilgili soruşturma yapmasını istemesini kınayan Er-Reşak, Amerika’nın tavrının Siyonist işgal devletinin cinayetlerine gerekçe sağladığını ifade etti.

Özgürlük Filosu’na düzenlenen kanlı saldırının yol açtığı kayıpların büyüklüğüne dikkat çeken Er-Reşak, katliama gösterilen tepkilerin Siyonist canilerin peşini bırakmayacağını dile getirdi.

Hamas Hareketi’nin ambargoyu hafifletme ve benzeri ayak oyunlarını kabul etmeyeceğinin altını çizen Er-Reşak, bütün bu oyunların amacının ambargonun tümüyle kaldırılmasının önüne geçmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.