İran

Ameri: Bugün uluslararası kuruluşlar da Filistin’e destek veriyor

Uluslararası İslami Barış Forumu Genel Sekreteri Davud Ameri, bugün bazı uluslararası kurum ve kuruluşlar da Filistin ülküsüne destek vermeye başladığını belirtti.

IRNA’ya konuşan Uluslararası İslami Barış Forumu Genel Sekreteri Davud Ameri, bugün Filistin ülküsünü Müslümanların ve dünyanın hür insanlarının arasında yaşatmanın önemine vurgu yaparak şöyle dedi:

Filistin’in kurtuluşu İslami ülkü ve İslam dünyasının ciddi taleplerindendir ve yıllardır Müslümanlar Filistin’in İslam dünyasının kucağına geri dönmesini beklemektedir. Bu ülkü halâ Müslümanların ve özellikle İslam dünyasının önde gelen şahsiyetleri arasında yaşamaktadır.

Ameri şöyle ekledi:

Bugün bu ülkü iyice yayılmıştır ve artık sadece Müslümanlara ve İslam ülkelerine özel değildir ve adalet talep mahiyeti itibarı ile evrensel bir ülküye dönüşmüştür; nitekim birçok uluslararası seçkin şahsiyet, STK ve hatta bazı uluslararası kurum ve kuruluşlar bu ülkünün takipçisi olmuştur.

Bugün siyonist rejime karşı muhalefet dünya genelinde yayılmaya başladığını belirten Ameri, Filistin milletine karşı uygulanan aparthaida muhalefet, bu sürecin olumlu sonuçlarından biri olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.