HaberlerOrtadoğuSuriye

Amerika Emperyalizmin Küçük Şeytanı Ürdün Rejimi Suriyeli Ailelerin Evlerine Dönmelerini Engelliyor

Ürdün güvenlik güçleri, Ürdün’ün kuzey doğusundaki Zateri kampına sığınan teröristlerin yurdundan ettiği Suriyeli vatandaşların üzerine göz yaşartıcı bomba atarak bir kısmının yaralanmasına yol açtı.

Ürdün’ün “Habbirni” web sitesi, güvenlik güçlerinin kamptan kaçmak isteyen bir aileye karşı güç kullanarak engellemeye çalıştığını, iki taraf arasında arbede yaşandığını, arbedenin büyük bir kargaşaya ve şiddet olaylarına dönüştüğünü bildirerek Suriyeli sığınmacıların güvenlik güçlerine taş fırlattığını, güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı bombayla karşılık verdiğini belirtti.

Ürdünlü web sitesi, çatışmalarda 5 Suriyeli sığınmacıyla birlikte Ürdünlü 10 polisin göz yaşartıcı bomba atılması sonucu baygınlık geçirdiğini, Suriyeli mültecilerin bir kısmının tutuklandığını kaydetti.

Ürdün güvenlik kaynakları, el-Mafrak kenti yakınlarına düşen kampa takviye güçler gönderildiğini açıkladı.

Bilindiği üzere batı ve körfez ülkeleri tarafından desteklenen silahlı terör gruplarının eylemlerinden kaçan ve el-Zateri kampına sığınan Suriyeli vatandaşlar kampta kötü insani koşullar ve büyük baskılar atında yaşıyor

Ürdün otoriteleri Suriyeli vatandaşların yurtlarına dönmelerini engellemek, mültecilerin üzerinden ticaret yapıp acılarını siyasi açıdan istismar etmek amacıyla büyük baskılar uyguluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Haziran 2021 (21) içerik yüklenmiştir.