HaberlerLübnanOrtadoğu

Amerika, Hizbullah’ı karalamak ve ilişkilerini engellemek amacıyla büyük bir bütçe tahsis etti

Lübnan Sanayi Bakanı, Amerikan kongresinin, Hizbullah’ı karalamak ve ilişkilerini engellemek amacıyla büyük bir bütçe tahsis ettiğini bildirdi.

Resa haber ajansının dün verdiği habere göre Lübnan Sanayi Bakanı Hüseyin el-Hac Hasan, Lübnan meclis seçimleri eşiğinde Hizbullah’a yönelik iç ve dış saldırıların arttığını ve Hizbullah’a yönelik asılsız haberlerin yayılması suretiyle direnişin karalanmak istendiğini bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketinin, Müslüman, Hıristiyan, Lübnanlı ve gayrı Lübnanlı olmak üzere bölgede gerçekleştirdiği hizmetlere değinen Hüseyin el-Hac Hasan, Hizbullah Hareketinin, Lübnan’ın altını üstüne getirmeyi hedefleyen tekfiri teröristlerin yenilgisinde önemli bir rol ifa ettiğini bildirdi.

Lübnanlı yetkili, direnişin korunması zaruretini hatırlatarak, Lübnanlıların her zaman uyanık olmaları özellikle seçimler döneminde direnişin arkasını boş bırakmamaları ve Hizbullah ve direnişle ilgili gerçekleri yaymaları gerektiğini söyledi.

Lübnan meclis seçimleri 6 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Mevcut parlamentonun görev süresinin 2009 yılında dolmasına rağmen şimdiye kadar üç kez bu görev süresi uzatılmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.