HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Amerika İHA’sının indirilişi düzen adına büyük bir istihbarat başarısıdır

İran İslam Cumhuriyeti 7. ve 8. hükümetleri İstihbarat Bakanı Hüccet-ül İslam Ali Yunesi, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri tarafından Amerika İHA’sının indirilişi ile ilgili, “Söz konusu girişim, düzen adına büyük bir istihbarat başarısıdır” dedi.

Hüccet-ül İslam Ali Yunesi verdiği ropörtajda, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri tarafından Amerika İHA’sının indirilişi hususunda, “Söz konusu girişim şüphesiz, Allah’ın gözle görülmesi mümkün olmayan lütfü sayesinde kazanılan büyük başarılardan bir tanesidir” diye belirtti.

Hüccet-ül İslam Yunesi, girişimin düzen adına büyük istihbarat başarıları içerdiğini ve de İran Silahlı Kuvvetleri’nin ülke güvenliğini sağlama ve korumadaki gücü ile becerisinin bir göstergesi olduğunu ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti 7. ve 8. hükümetleri İstihbarat Bakanı, İstihbarat Bakanlığı’nın faaliyetleri ve de Amerikalı casusun tutuklanmasına ilişkin olarak ise, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmadığını ve dolayısıyla yorum yapamayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.