AvrupaDünyaHaberlerİranOrtadoğu

Amerika, İran’ın içişlerine müdahale ediyor

Amerika’nın İsviçre’deki İnsan Hakları Temsilcilik Ofisi müdahaleci bir bildiri yayınlayarak İran İslam cumhuriyeti Adalet bakanı’nın Cenevre’ye gitmesini olumsuz bir girişim olarak niteledi.

Amerika’nın İsviçre’deki İnsan Hakları Temsilcilik Ofisinin İran aleyhindeki bildirisinde şöyle denilmiştir: Amerika, İran adalet bakanı Alirıza Avai’nin Cenevre temaslarından ve BM Teşkilatı İnsan Hakları Konseyi oturumunda konuşma yapmasından teessüflerini bildirmektedir.

Amerika’nın İsviçre’deki İnsan Hakları Temsilcilik Ofisi İran karşıtı bildirisinde 17 bin İranlı vatandaşın terör saldırıları sonucu hayatını kaybetmesine ise değinmedi.

Bildiride İran’ın bazı şehirlerinde güvenliğe karşı eylemlerde bulunan bazı kişilerin İran emniyet birimlerince göz altına alınmaları ise eleştirilmiştir.

Amerika öyle bir ortamda İran adalet bakanının Cenevre ziyaretine itirazda bulunmaktadır ki bizzat kendisi dünyanın bir çok bölgesine askeri sevkıyatta bulunarak ülkelerin güvenliğini yok etmekte ve resmen başka ülkelere müdahalede bulunmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.