İslami Davet

Amerika işgal altındaki Filistin’de daimi ilk askeri üssünü açtı

20 Eylül 2017 2:45

ABD, siyonist İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarında kurduğu ilk daimi askeri üssün açılışı gerçekleştirdi.

Terör rejimi İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarının güneyindeki Necef (Negev) Çölü’nde, ABD ve siyonist İsrail tarafından kurulan ortak füze üssünün sözde savunma üssü olduğu ve gelişmiş füze savar sistemlerinin yer aldığı bildirildi.

Siyonist İsrail rejiminin Kanal 2 televizyonunun haberinde, İsrail Füze Savunma Komutanı General Zvika Haimovich’in, “ABD’li dostlarımızla ilk defa kurduğumuz askeri füze savunma üssünün açılışını yaptık” dediği belirtildi.
ABD bayraklarının askeri üs üzerinde dalgalanmaya başladığını belirten General Haimovich, bu adımın belirli bir olaya ya da potansiyel bir tehdide doğrudan tepki olmadığını, aksine 2014’teki Gazze savaşından alınan “dersler” ve istihbarat raporları çerçevesinde gelecekte olması muhtemel risklerin bir bileşimi olduğunu kaydetti.

(ABD ve İsrail tarafından kurulan ortak füze savunma üssüne ilişkin haberin, BM Genel Kurulu 72. Dönem oturumlarına katılmak üzere New York’a giden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün yaptığı görüşme öncesi açıklanması dikkati çekti.
Irkçı İsrail, daha önce ABD ile 50 F35 tipi savaş uçağı anlaşması yapmış, daha sonra belirli aralıklarla bu uçakların bir kısmını teslim almıştı.)

Amerika terör rejimi İsrail’e yılda en az 3 milyar dolar karşılıksız yardım yaparken bu yardımlar siyonist rejimin Filistin halkının direnişini ortadan kaldırma ve siyonist İsrail’in güvenliğini arttırma amacıyla gerçekleşiyor.

Amerika işgal altındaki Filistin’de daimi ilk askeri üssünü açtı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık