HaberlerİranOrtadoğu

Amerika, İsrail Ve Arabistan Gösterilerden Yararlanmaya Çalıştılar

İran Uzmanlar Meclisi Başkanı Ayetullah Ahmet Cenneti İslam İnkılabı Rehberinin Devrim Muhafızları temsilcileri ile yaptığı görüşmede Velayet-i Fakih makamının ülkeyi her türlü saldırıdan koruduğunu söyleyerek ;”Velayet-i Fakih İslam toplumunun devamı için zararudir” dedi.

Velayet-i Fakihin 40 yıldır İran’ı düşmanlardan koruduğunu kaydeden Ahmet Cenneti velayet- fakih makamının varlığı neticesinde İslam inkılabının halen ayakta olduğunu vurguladı.

İslam aliminin Toplum üzerinde etkili olabilmesinin tek şartı olarak kendisinin salim ve imanlı olması gerektiğinin altını çizen Uzmanlar Meclisi Başkanı Cenneti, ülke içerisinde kendilerini gösteren bazı elit sınıfların varlığına işaret ederek; “Bir alim sıfatı ve peygamber elbisesi ile yada bunun dışında bazı grupların lüks arabalar, evler ve zenginlikler içerisinde olduklarını görmekteyiz. Bu halkın imanını etkilemektedir” ifadelerini kullandı.

Halkın ve gençlerin imanlarının ancak sade bir yaşantı ile korunabileceğini vurgulayan Ayetullah Cenneti, “Sayıları hiçte az olmayan Hizbullahi ve İnkılabi gençlerimiz kendilerine sade yaşayan imanlı alimleri örnek almaktadırlar” dedi.

Konuşmasının devamında İran’da yaşanan son gösterilere ilişkinde açıklamada bulunan Ayetullah Cenneti, yaşanan olaylar sonrasında daha dikkatli olmak gerektiğinin altını çizerek “ Son olaylar 2009 fitnesinin devamı niteliğindedir ve Amerika, İsrail ve Suudi Arabistan bu gösterilerden yararlanmaya çalıştılar” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.