AsyaHaberler

Amerika tarihin en büyük canisidir

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Amerika’nın beşeriyet tarihinde işlediği cinayet sayısının istisna olduğunu belirterek milletlerin nükleer silahsızlanma için ayaklanmaları gerektiğini vurguladı.

Japonya’nın 2. dünya savaşı sırasında Amerika tarafından atom bombası ile vurulan Nakazaki kentinin barış anıtı ve müzesini ziyaret ederek saldırının kurbanları için saygı duruşunda bulunduktan sonra gazetecilere konuşan İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Hiroşima ve Nakazaki kentlerinin nükleer saldırıya uğramasının en büyük tarihi facia olduğunu belirterek Japonya’nın Amerika’nın cinayetlerini belgeleyen bir müze kurmasının değerli bir çalışma olduğunu, bu çalışmanın Amerika’nın alnına cani damgasını ebediyen vurduğunu kaydetti.

Amerika’nın beşeriyet tarihinde işlediği cinayet sayısının istisna olduğunu vurgulayan Laricani, maalesef Hiroşima ve Nakazaki facialarından sonra Amerika’nın politikalarında hiç bir değişiklik yaşanmadığını ve günümüzde Amerika’nın iki atom bombasının on binlerce nükleer başlığa dönüştüğünü, bu sürece İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya’nın da katıldığını ve dünyanın en tehlikeli rejimi olan korsan İsrail’in de yüzlerce nükleer başlıklı bomba bulundurduğunu hatırlattı.

Dünyanın barışı için bir tek nükleer bombanın bile tehlike arz ettiğinin altını çizen Laricani, Amerika ve bazı devletlerin kitle imha silahlarına yönelik itiraz seslerini duymaya alışık olmadığını, fakat milletlerin nükleer silahsızlanma için ayaklanmaları gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (60) içerik yüklenmiştir.