FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Amerika’da Filistinlilere destek gösterisi düzenlendi

Amerikalı vatandaşlar, ABD; ırkçı İsrail ve Suudi planı olan ”Yüzyılın Anlaşması’nı protesto ederlerken Filistinlilere destek verdiler.

Savaş karşıtlarından bir çoğunun katıldığı gösteri, Amerikan başkanı Trump’ın damadının evi önünde gerçekleşti.

Savaş karşıtları sözkonusu ‘Yüzyılın Anlaşması’ utanç verici bir proje olduğunu bildiren slogan atarken taşıdıkları pankartlarda da Filistin halkına destek verdiler.

Bu arada Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında işgal askerlerine karşı direnişi sürdüren Filistinli gençlerin bu sabah (13 Temmuz Cuma) Gazze’den Siyonist yerleşkelere 40 kadar uçurtma gönderdikleri belirtildi.

İşgal rejiminde yayın yapan 0404 sitesi, işgal ordusundaki kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, İsrail güçlerinin şimdiye kadar yanıcı madde bağlanmış balon ve uçurtmalara ciddi bir çözüm bulamadığını yazdı.

30 Mart Toprak Günü’nde Filistinlilerin Gazze sınırında başlattıkları Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri kapsamında yerleşkelere gönderdikleri ucuna yanıcı madde bağlanmış uçurma ve balonlar binlerce dönüm arazimin yanmasına ve bunun neticesinde yerleşimcilerin ciddi ekonomik zarara girmelerine neden oldu.

Şimdiye kadar 1000’den fazla yangının çıktığını belirten işgal rejimi kaynakları, işgal rejiminin buna çare bulmakta zorlandığını ifade ediyorlar.

Uçurtmaları ve balonları engelleyemeyen işgal güçleri çareyi gençlere saldırmakta bulurken, Yahudi yerleşimciler ise balon ve uçurmalar nedeniyle gerçek manada bir kâbus yaşıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.