FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Amerika’daki bir üniversite grubu Siyonist rejim üniversitelerini boykot etti

Amerika’da “Asya-Amerika araştırma derneği” olarak bilinen bir grup bir bildiri onaylayarak ırkçı rejim üniversitelerini uluslar arası yasaların ihlaline yardımcı oldukları için boykot etti.

Press TV’nin haberine göre söz konusu grup üyeleri Amerika’nın Siyatel şehrindeki yıllık konferansta bu kararı aldı. 1979 yılında kurulan Asya-Amerika araştırma derneği ırkçı rejim İsrail üniversitelerinde Filistinli öğrenciler ve üniversite mensupları hususundaki ayırımcı siyasetlerini açıkladı.

Öte yandan “Siyonist rejimi üniversite ve kültürel boykot için Filistin kampanyası” bildirisinde Asya-Amerika araştırmalar derneğinin Filistin’de adalet taleplik ilkelerine desteğini takdir etti.

Filistin kampanyasının bildirisinde ayrıca Asya- Amerika araştırmalar derneği üyeleri tarafından bu bildirinin onaylanmasının örnek bir hareket sayıldığı belirtiliyor.

Bildiride ilk kez bir üniversite derneğinin Arap dünyası dışında Siyonist İsrail üniversite kurumlarını boykot etmesini desteklemek yönünde net bir bildiri onayladığı belirtilmekte.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.