HaberlerİranOrtadoğu

Amerika’dan İran’a siber suçlama

Amerika Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats, Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore’nin gelecek yıl Amerika’yı en çok siber tehditle karşı karşıya bırakacak ülkeler olduğunu iddia etti.

Amerika senatosunda istihbarat komitesi oturumunda konuşan Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats, İran’ın Amerika ve Amerika’nın müttefiklerinin siber ağlarına nüfuz etmeye çalıştığını iddia ederek, İran’ın hedefi casusluk yaparak Amerika’ya en uygun zamanda siber saldırı gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

İran’ın Irak, Suriye ve Yemen’de nüfuzunu arttırmaya çalıştığını kaydeden Daniel Coats, Bercam nükleer anlaşmasının uygulanması İran’ın nükleer silah elde etmek için ihtiyaç duyduğu bir kaç aylık süreyi, bir yıla çıkardığını ileri sürdü.

Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats açıklamasının devamında ayrıca Rusya’nın da Amerika ve müttefiklerinin demokratik değerlerine darbe vurmak isteyeceğini söyledi.

Danial Coats ayrıca Çin ve Kuzey Kore’nin de Amerika’ya yönelik siber tehdit oluşturan diğer ülkeler olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.