DünyaHaberlerKuzey Amerika

Amerikalı 3 anneden İran’a teşekkür

İran’da gözaltına alınan 3 Amerikalının anneleri Tahran’da çocuklarını ziyaret ettikten sonra tekrar ABD’ye dönünce verdikleri ilk mesajda İranlı yetkililerin onlara bu ziyaret imkanını vedikleri için teşekkürlerini ifade ettiler.

Çocukları İran’da izinsiz giriş yapmaktan gözaltına alınan 3 Amerikalının anneleri birkaç gün önce Tahran’a gelerek çocuklarını ziyaret ettikten sonra tekrar kendi yurtlarına dönünce bu ziyaretleriyle ilgili olarak gösterdikleri ilk tepkide, İranlı yetkililerin kendilerine böyle bir imkan tanımaları ve ayrıca Tahran’da kendilerine iyi davranılmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.

İran’da gözaltına alınan 3 Amerikalıdan birinin annesi olan Laura Fattal bu konuda duygularını ifade ederken “İranlıların Tahran’da bizi anlayışla karşılamaları, duygularımızı paylaşmaları ve bize karşı sıcak davranmaları bizim bu ziyarette karşılaştığımız, hiç unutamayacağımız ve hep saygıyla anacağımız iyiliklerdir” dedi.

Amerikalı bu 3 anne, Tahran’da çocuklarını müsait bir ortamda ziyaret ettikten sonra geçtiğimiz Cuma gecesi Dubai’ye geçmek üzere Tahran’dan ayrıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.