HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Amerikalı eski milletvekili: Münafıkların İran’da hiç bir tabanı yok

Amerikalı eski milletvekili, Trump yönetimini uyararak, terör örgütü münafıklar güruhunun İran’da güçlü bir halk desteğine sahip olduğu düşüncesinin yanlış olduğunu, zira bu örgütün İran toplumu içinde hiç bir desteğinin olmadığını bildirdi.

Presstv’nin bildirdiğine göre Amerikalı eski milletvekillerinden Ron Powel, terör örgütü Münafıklar güruhunun bundan bir kaç gün önce Paris’teki komik oyununa temasla, münafıklar güruhunun İran’da düzenin değiştirilmesini istediklerini ancak halk nezdinde kesinlikle bir üsse sahip olmadıklarını söyledi.

ABD başkanı Trump’ın İran ile ilgili kendi seleflerinin hatalarını tekrarlamakta olduğunu belirten Amerikalı eski milletvekili ayrıca 1988 yılında bir İran yolcu uçağının Amerikan tarafından Fars Körfezi suları üzerinde hedef alınarak düşürülmesine temasla bu facia’da hayatını kaybeden İranlıların öyle kolay kolay unutulmayacağını bildirdi.

İran’da 17 bin kişinin kanını yere dökerek büyük bir cinayete imza atan terör örgütü münafıklar güruhu geçtiğimiz hafta Paris’te bir oturum düzenlemiş ve Amerikan başkanını yakın danışmanları bu oturuma aktif olarak katılmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Şubat 2024 (21) içerik yüklenmiştir.