İslami Davet

Amerika’lı gözlemciler: Trump, Tel Aviv’e yaranmak için her şey yapar

7 Aralık 2017 11:25

Bazı Amerika’lı gözlemciler yaptıkları açıklamada, Amerika başkanı Trump’ın Siyonist rejimi hoşnut etmek için bu rejime destek konusunda elinden geleni ardına bırakmadığını söyledi.

İRNA’nın Shin Huwa haber ajansından naklen bildirdiğine göre Hopkins üniversitesi yetkililerinden Daniel Silver bu bağlamda yaptığı açıklamada, Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren Siyonist rejime sorgusuz sualsiz destek vereceğine dair adımlar atmaya başladığını belirtti.

Trump’ın Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti olarak ilan etmesini eleştiren Silver, “Trump söz konusu girişimle gerilimin azalacağını zannediyor, oysa Amerika başkanının uygulamaları bölgeyi her geçen gün barıştan daha da uzaklaştırıyor”diye kaydetti.

Öte yandan Amerika kongresi etüt merkezi yetkililerinden Dan Muhafi, bu bağlamda yaptığı açıklamada, “Trump’ın Amerika büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı, barışı sarsacaktır”ifadesini kullandı.

Brookings müessesesi yetkililerinden Darl West ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Trump’ın Filistin karşıtı tutumunun tehlikeli bir girişim olduğu ve tüm bölgeyi şiddete sürükleyebileceğini söyledi.

Amerika’lı gözlemciler: Trump, Tel Aviv’e yaranmak için her şey yapar Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık