HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Amerikalı senatör, İngiltere’nin Suriye’de kimyasal saldırı planını ifşa etti

ABD’nin Virginia eyaletinden Cumhuriyetçi Senatör Richard Black, İngiltere’nin Suriye’de kimyasal provokasyonu için planını ortaya çıkardı.

İndependent gazetesinin haberine göre, ABD’li Senatör Black yaptığı açıklamada, İngiliz MI6 servisinin sahte kimyasal saldırı ve Suriye yönetimini suçlamak için planlama yaptığını belirtti.

Black, İngiliz Dış Güvenlik Servisi’nin Suriyeli teröristleri bu sahte saldırı için yönlendirdiğini ve bu sahte saldırıda bazı kişilerin de oyuncu olarak rol ifa edeceğini söyledi.

Bu arada, Almanya Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen, Alman Bild gazetesinde yayınladığı bir yazıda, İdlib bölgesinde Şam hükümeti tarafından yapılacak olası bir kimyasal silah kullanması durumunda Almanya’nın Suriye ordusuna karşı hava saldırısı başlatmaya hazır olduğunu duyurdu.

Alman Bakan, Fransa ve İngiltere’nin de Suriye’ye düzenlenecek olası hava saldırısında Almanya’nın yanında olacağını bildirdi.

Ancak Almanya Sosyal Demokrat Partisi Başkanı Andrea Nahles yaptığı açıklamada, Almanya ordusunun Suriye’ye askeri müdahalesine karşı olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.