HaberlerKuzey Amerika

Amerikalı senatör İranlılara yönelik vize yasağının kaldırılmasını istedi

Amerikalı senatör İran’daki son kargaşa olaylarına dikkat çekerek ABD başkanı Trump’tan İranlılar aleyhindeki vize yasağını iptal etmesini istedi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Amerikalı senatör Tim Kaine İran’daki kargaşa olaylarına destek vererek Trump’tan, İran vatandaşlarının Amerika’ya rahatlıkla gidip gelebilmeleri için gerekli ortamı yaratması gerektiğini bildirdi.

Seçim kampanyaları sırasında Müslümanların Amerika’ya girişini yasaklayacağı vaadini veren ABD başkanı Trump Beyaz Saray’da başkanlık koltuğuna oturduktan kısa bir süre sonra Irak, Suriye, İran, Sudan, Libya, Somali ve Yemen gibi Müslüman ülkelerin vatandaşlarının Amerika’ya girişlerini yasaklayan bir genelge yayınladı.

Bir başka Amerikalı senatör Rob Portman da İran’da son günlerde vuku bulan kargaşa olaylarına destek vererek Amerikan yönetiminin İran’daki kargaşa olaylarına tam destek vermesi gerektiğini bildirdi.

Bilindiği gibi geçen hafta Perşembe gününden itibaren İran halkı bazı kentlerde bazı ürünlerde artan zamlara karşı barışçıl gösteri düzenledi, ancak bu gösteriler Amerika başta olmak üzere bazı ecnebi güçlerin desteklediği anarşist fırsatçılarca kargaşaya dönüştürülmek istendi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.