HaberlerİranOrtadoğu

Amerikan ekonomisi ucuz fosil yakıta bağımlı

İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Amerika ekonomisinin ucuz fosil yakıtlara bağımlı olduğunu ve bu yüzden üretimini düşürdüğü takdirde derin iç krize yakalanacağını kaydetti.

Dün akşam saatlerinde düzenlenen bakanlar kurulu oturumunda konuşan cumhurbaşkanı Ahmedinejad, en başta İmam Hüseyin’in şehadetinin yas tutulduğu muharrem ayının ilk günleri dolayısıyla İran milletine ve İslam alemine taziyelerini sundu.

Oturumda Kopenhag’da düzenlenen son iklim zirvesine temas eden Ahmedinejad, iklimin tüm beşeriyetin ortak paydası olduğunu, hava kirliliği durumunda bütün herkesin zarar göreceğini, Amerika ve ardından Çin’in en çok hava kirliliği yapan ülkeler olduğunu kaydetti.

Amerika ekonomisinin ucuz fosil yakıta bağımlı olduğunu hatırlatan Ahmedinejad, Amerika üretimini düşürdüğü takdirde krize yakalanacağını ve üretim sistemini yeni teknolojilerle düzeltmek istediği takdirde de büyük bir yatırım yapması gerektiğini, bu yüzden Amerika’nın şu anda bir ikileme düştüğünü ve bu çıkmazdan kurtulamadığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.