HaberlerİranOrtadoğu

Amerikancı İslam, Cihad ve Şehadet kültürünü yok etmek istiyor

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani “Bugün Fars Körfezi kıyısındaki ülke liderleri arasında yaygınlık kazanmış olan Amerikan İslam’ı, Cihad ve Şahadet kültürünü yok etmek niyetinde” diye vurguladı.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün akşam Kum Hz Mehdi (sa) Yaverleri Merkezinde düzenlenen Yurt Çapı Kuran-ı Kerim ve Nehc-ül Belage Hıfzı Yarışmaları merasiminde bulunurken yaptığı konuşmada “20. yüzyıl, batılı ülkelerde insanların din ve marifetten uzak kalmalarının doruk noktasına ulaştığı bir zamandır. Bu dönemde insan mihverlik ferdi ve sosyal tüm alan ve işlere girmiş durumunda” dedi.

Laricani daha sonra, batıda Rönesans döneminde sonra yerleşen hümanist akımına değinerek “Batılılar son bir yüz yılda hiçbir zaman maneviyata gereksinim duymadılar. Onlar, Allah’a inanmak yerine zihinlerinde bir kemal noktası düşünerek ona bağlandılar. İşte, 20 yüz yılda gerçekleşen bu Allah’tan uzaklaşmak, insanlığın çöküşünü hazırlayan aşama oldu” ifadesini kullandı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani konuşmasının devamında, 21. yüz yılda insanların geçmişteki gelenek ve adetlerine dönüş yaptığına ve maneviyat eksikliğinden oluşan boşluğu doldurmaya çalıştıklarına değinerek “Bu geleneklere dönüş ve insanlığın maneviyata olan ihtiyacı, dünyada İslam ve Kuran kültürünün yaygınlaştırılması için bulunmaz bir fırsat” diye vurguladı.

Ali Laricani daha sonra, batılı liderlerin İslam’ın gerçek gücünü bildiklerinden onun etkisini azaltmak niyetiyle hep sahte türler ileri sürdüklerini ifade ederek “İşte o sahte türlerden biri Taliban örgütünün savunduğu İslam’dır. Bunların işi, dünyaya İslam’la ilgili kanlı bir imaj sunmaktır. Bu da batılılar için bir bahane. Hizbullah ve Hamas’ı göstererek “işte bakın bunların İslam’ı da Taliban’ın İslam’ı” diyorlar” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (29) içerik yüklenmiştir.