HaberlerKuzey Amerika

Amerika’nın komplolarına karşı ortak mücadelede Filistinli gruplar anlaştı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkının Kudüs’e ve tüm Filistin topraklarına geri dönmek için Filistin, Arap ve İslami strateji planı doğrultusundaki hareketini sürdüreceğini bildirdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye dün yaptığı açıklamada Filistin toprakları içinde direniş konusunda oluşan birlik ve dayanışmaya temasla, tüm Filistinli grupların, direniş konusunda ve Trump’ın Kudüs kararını yenilgiye uğratma hususunda görüş birliğine vardıklarını ve direniş hareketini tüm Filistin topraklarında şiddetle sürdüreceklerini bildirdi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasının “bölgesel ve uluslararası istikrara darbe” olduğunu belirtti.

Filistin halkının işgalcilere karşı intifadaya gücünün yettiğini, Kudüs’e ve Filistin’e yönelik yeni komploya karşı koymak için politikalar ve strateji belirlemeleri gerektiğini belirten Heniyye, birleşik Kudüs’ün doğusuyla ve batısıyla Filistin, Arap ve İslam toprağı olduğuna, Kudüs’ün tümünün Filistin’in başkenti olduğuna dikkat çekti.

Filistin’in denizden nehre bir bütün olduğunu ve iki devlete bölünmeyi kabul etmeyeceğini kaydeden Heniyye, işgal rejiminin Filistin topraklarındaki varlığını hiçbir zaman tanımayacaklarını dile getirdi.

Hamas lideri, Kudüs’e ve Filistin’e yönelik tehlikeli komplo karşısında Filistin’de önceliklerin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kıldığını ve Trump’ın kararının sözde barış görüşmelerini tamamen ve sonsuza kadar toprağa gömdüğünü ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.