AfrikaHaberler

Amerika’nın Suriye’de Kurdurduğu Özgür Suriye Ordusunun Benzerini Şimdi de Mısır da İhvan-ul Müfsidin Eliyle Kurmaya Çalışıyor.

Amerika’nın Suriye’de kurdurduğu Özgür Suriye Ordusunun benzerini şimdi de Mısır da İhvan-ul Müfsidin eliyle Kurmaya çalışıyor.

Mısır’da yaşanan darbenin ardından görevinden uzaklaştırılan Mısır cumhurbaşkanı Muhammed Mürsi’nin şu ana kadar dakik olarak nerede tutulduğu bilinmese de İhvan’ül müfsidin ve Mürsi taraftarlarının milyonluk gösterileri ülke genelinde sürüyor.

Öte yandan İhvan’ül Müfsidin anayasanın yerine getirilmesi ve meşru cumhurbaşkanının görevine iadesi amacıyla, muhalif parti ve hareket temsilcilerini, Özgür Mısır Ordusu kurmakla tehdit etti.

İhvan’ül Müfsidin lideri Muhammed Bedii, Mürsi’nin taraftarlarının hepsinin Mısır vatandaşları olduklarını belirterek, anayasaya göre Mürsi’nin görevine dönmesi gerektiğini ancak bu şekilde Mısır’da barış ve huzura tekrar dönülebileceğini bildirdi.

İhvan lideri, Mısır ordusundakilere de, darbecileri emirlerine uymamalarını ve ordudan ayrılmaları çağrısında bulundu.

Ayrıca kendilerini desteklemeyenlerin zalimlerden yana yer aldıklarını kabul edecekleri ve bu karşılarında olan zalimlerle savaşmaktan dahi kaçınmayacaklarını bildirerek mısır da iç savaşı başlatmak için amerikadan emir aldıklarını en güzel şekilde izah ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.