HaberlerİranOrtadoğu

Amiral Fedevi: Amerika İran’la düşmanlıkta liste başıdır

İran devrim muhafızları ordusu deniz güçleri komutanı Tuğamiral Ali Fedevi, Amerika’nın İran’la bütün düşmanlıklarda en başta rol oynadığını söyledi.

Fedevi, dün İran’ın güneyinde yer alan Buşehr’de düzenlenen bir merasimde yaptığı açıklamada, (Amerika’nın) İran İslam inkılabı ile düşmanlık ve tutumunun sebebinin, İslam inkılabının düşmanları karşısındaki yetenekleri ve gücü olduğunu söyledi.

Fedevi, İran İslam inkılabını yok etmek isteyenlerin bugün kendi varlıklarını korumanın kaygısı içinde olduklarını çünkü İran İslam İnkılabı’nın varlığını kendileri için tehlikeli gördüklerini söyledi.

İran’ın askeri açıdan yetenek ve gücüne de değinen Fedevi, İran’ın füze gücünün geçmişle mukayese edilmeyecek şekilde olduğunu ve İran’ın askeri ve füze programı sürecinin ilerlediğini ve bunun ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleşme aşamasında olduğunu söyledi.

İranlı askeri yetkili, İran devrim muhafızları ordusunun, başta denizdeki karasuları coğrafyası olmak üzere bütün sınırlarda görevini layıkıyla yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.