HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Amiral İrani: Yeni kruvazörlerin inşa edilmesi gündemimizde

Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Şehram İrani, kuvvetin operasyonel ihtiyaçları çerçevesinde yeni kruvazörlerin inşa edilmesi gündemlerinde olduğunu belirtti.

Deniz Kuvvetleri’ne bağlı savunma sanayiinde yeni kruvazörleri inşa etme ve mevcut kruvazörlerin modernizasyon çalışmalarına işaret eden Amiral İrani, kruvazör yapımında yüzde yüz bağımsız hal geldiklerini ve ileriye dönük yoluna devam eden bu çalışma Deniz Kuvvetleri’nin operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak üzere devam edeceğini belirtti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı deniz görev gruplarının dünyanın Atlas okyanusu gibi stratejik sularında varlığını sürdüreceğini belirten Amiral İrani, deniz yolu ile dünyanın her yerine en hızlı ve en güçlü şekilde ulaşabileceklerini vurguladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral İrani ayrıca, deniz görev grupları bu kuvvetin öz güvenini, kendi ayakları üzerinde durduğunu ve düşmanların zalimane yaptırımlarına karşı direndiğini simgelediğini, deniz görev grupları İran silahlı kuvvetlerinin gücünü ve iktidarını ortaya koyduğu gibi huzur, barış, dostluk ve güvenlik mesajı verdiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.