HaberlerİranOrtadoğu

Amiral Seyyari: İran kendi silahını kendisi üretiyor

İran ordusu komutanı yardımcısı Amiral Habibullah Seyyari ülkenin askeri teçhizat yapımında yeteneklerine değinerek, İran ihtiyaç duyduğu her türlü silahı kendisi ürettiğini belirtti.

Pazartesi günü IRNA’ya verdiği mülakatta İranlı uzmanların yeteneklerini ve çeşitli fabrikaların her çeşit askeri silah ve teçhizat üretme kapasitelerini değerlendiren Amiral Seyyari, direniş ekonomisi ve yerli imkanlara dayanmanın uzun süredir İSK bünyesinde gözetilmeye başlandığını ve bu hareket tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

Amerika’nın İran’ı iktisadi inzivaya itme çabasına işaret eden Amiral Seyyari dünyada hiç bir devlet İran’ı iktisadi inzivaya itebilecek güce sahip olmadığını vurguladı.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei 31 Ağustos 2016 tarihinde savunma bakanlığı yetkilileri ve uzmanlarına hitaben yaptığı konuşmada zorba devletler ve sultacı güçler başka ülkelere saldırmak ve masum insanları katletmekten çekinmedikleri müddetçe savunma ve taarruz sanayileri geliştirmenin gayet doğal olduğunu, zira zorba güçler İran’ın iktidarını hissetmedikleri müddetçe ülkenin güvenliği temin edilemeyeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.