İslami Davet

Ammar Hekim: Irak Parçalanırsa Herkes Kaybeder

23 Eylül 2017 23:47

Irak Ulusal Hikmet Hareketi Lideri Seyyid Ammar Hekim, Bağdat ve 14 ilde kendi taraftarlarına hitaben yaptığı konuşmada; Irak parçalanırsa, Irak içindeki herkesin kaybedeceğini belirtti.

Irak’ın birliği ve bütünlüğünün korunması gerektiğine vurgu yapan Hekim, Irak Kürtlerini de birliğe ve birleşik Irak’a bağlı kalmaya çağırdı, milletin çıkarlarının her çıkardan üstün olduğunu kaydetti.

Referandumun baskı şartları altında alınmış bir karar olduğuna dikkat çeken Hekim, baskı şartları altında alınan kararların bütün kazanımlarını yok edebileceği uyarısında bulundu.

Irak Ulusal Hikmet Lideri ayrıca, terörizmin muhaliflere karşı bir silah olarak kullanılması konusunda da uyarıda bulundu, bazı ülkelerin terörizme destek verdiği için bedel ödediğini kaybetti.

Hekim, tekfirci düşüncesi son bulmadığı sürece terörizmin son bulmayacağına işaretle, Irak’ın dünyayı temsilen terörizmle savaşarak IŞİD terörizmini yok ettiğini sözlerine ekledi.

Irak Ulusal İttifak Lideri ayrıca, hükümetin terörizmle mücadeledeki rolünü ve reform çalışmalarını övgüyle karşıladı.

Irak’ı bölgenin atan kalbi olarak niteleyen Hekim, başarılı bir Irak’ın herkes için bir garanti olduğunu ve Irak’ın bölgede milletler ve devletler arasında bir bağlantı köprüsü olduğunu ifade etti.

Irak Hikmet Lideri ayrıca; Irak, İran, Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ı aynı müzakere masasında toplanmaya çağırdı, bu ülkelerden üçünün Irak’la komşu olduğu için Bağdat’ın bu bağlamda ve ticari münasebetlerde esas rol ifa edebileceğinin altını çizdi.

Ammar Hekim: Irak Parçalanırsa Herkes Kaybeder Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık