İslami Davet

Amoli Laricani: Trump’ın psikolojisi normal değil

21 Eylül 2017 15:44

İran yargı kurumu başkanı Ayetullah Amoli Laricani, Amerika’nın yeni başkanının psikolojisinin normal olmadığını belirterek, onun BM genel kurulundaki konuşmasının son derece temelden yoksun ve değersiz olduğunu söyledi.

Ayetullah Laricani, dün Rehberlik ve Fakihler Meclisi toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Trump’ın İran’la ilgili açıklamalarına işaret ederek, ”Amerika’nın dünyada en büyük cinayetle suçlandığını ve hiç kimsenin Amerika’nın Vietnam, Irak ve Afganistan’daki cinayetlerini unutmadığını ve şimdiye kadar da, bütün herkesin bu ülkenin bölgede teröristlerle işbirliği içinde olduğunu bildiğini söyledi.

İran yargı kurumu başkanı, ”bütün dünyanın Amerika ve onun dünya genelindeki müdahalelerine şahit olduğunu özellikle de Amerika’nın zorba rejimleri desteklediğini pekala bildiklerini’ söyledi.

Amoli Laricani, ABD başkanı Trump’ın mayıs ayında Suudi Arabistan’a yaptığı ziyarete temasla, Trump’ın o ziyaretinde kılıç dans merasimine katıldığını yani bölgede ve dünyada baskıcı rejimlerin en büyük hamsisi olduğunu gösterdiğini belirterek; ”Bununla beraber bölgede ve dünyada halka dayalı ve dini demokrasiye dayalı İran İslam Cumhuriyetini diktatörlükle ve otoriter rejim olmakla suçladığını söyledi.

İran yargı kurumu başkanı, Amerikalı yetkililerin, kendi tutumlarını gözden geçirmelerini tavsiye ederek, özellikle Trump’ın her yerde değersiz, ucuz sözleri dile getirdiğini söyledi.

Amoli Laricani: Trump’ın psikolojisi normal değil Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık