FilistinHaberlerOrtadoğu

Amr Musa yakında Gazze’yi ziyaret edecek

Arap Birliği, kuşatmaya karşı Gazze halkıyla dayanışmak ve iç barış konusunu görüşmek üzere Genel Sekreter Amr Musa’nın önümüzdeki hafta Gazze’yi ziyaret edeceğini duyurdu.

Arap Birliği Genel Sekreterinin ofisinden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi: “Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa Türk-Arap forumuna katılmak üzere yakında Türkiye’ye gidecektir. Genel Sekreter Çarşamba ve Cuma günleri arasında sürecek Türkiye ziyaretinin ardından da Gazze’ye geçecek.”

Ofisten yapılan açıklamada, Amr Musa’nın Arap Dışişlerinin geçen Çarşamba günü Gazze kuşatmasını kırmak için aldığı kararı uygulamak ve dört yıldır kuşatma altında bulunan Filistin halkıyla dayanışmak için Gazze’yi ziyaret edeceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Amr Musa’nın yapacağı ziyaret esnasında Gazze’deki yetkililerle yapacağı görüşmelerin ilk gündem maddesinin Filistin iç barışının olacağı da ifade edildi.

Filistin hükümeti sözcüsü Tahir En-Nunu yaptığı açılamada Amr Musa’nın gün belirtmeden Gazze’yi ziyaret etmek istediğini ilettiğini ve ziyaret için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.