HaberlerOrtadoğuTürkiye

Antalya’da G-20 için her 50 metreye bir polis yerleştirildi

Antalya’da yapılacak G-20 Zirvesi güvenlik önlemleri kapsamında heyetlerin kullanacağı güzergahta her 50 metrede bir polis memuru konuşlandırıldı.

Antalya’da 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi için, Belek yolunda güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı.

Serik ilçesindeki Belek Turizm Bölgesinde gerçekleştirilecek olan G20 Liderler Zirvesi’ne sayılı günler kala çalışmalar hızlandırıldı.

Antalya Havalimanı hizmet binasına görevliler tarafından “Antalya Summit 2015” yazılı pankart asıldı. Farklı ülkelerden gelen heyetlerin Belek’e taşınması için de havalimanı otoparkına çok sayıda minibüs ve otomobil konuşlandırıldı.

Havalimanında güvenlik önlemlerinin artırıldığı, Dış Hatlar Terminali’nin otoparkının ve çevresinin bariyerlerle çevrilerek, boşaltıldığı görüldü.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı havalimanında bazı ülkelerin heyetlerin de gruplar halinde geldikleri gözlendi.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 Terminali’nde, zirveyi takip edecek basın mensupları için oluşturulan G20 basın masasında, akreditasyon kartlarının dağıtımı sürdürülüyor.

Havalimanı ve Belek arasındaki yaklaşık 30 kilometrelik bölümde yol boyunca güvenlik önlemleri artırıldı. Heyetlerin kullanacağı söz konusu güzergahta her 50 metrede bir polis memuru konuşlandırıldı.

Köprü, mazgal ve tali yollarda da güvenlik önlemi alan polis, 24 saat görev yaparak, güvenliği sağlıyor. Polis ekiplerine üzerinde G20 ve polis armalarının bulunduğu mavi yelek giydirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, asfalt çalışmalarının yanı sıra yol kenarları ve refüjlerde peyzaj çalışmalarında da son aşamaya geldi.

Zirvenin yapılacağı Belek’te de güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Heyetlerin giriş yapacağı noktada tedbir alan ekipler, kaydı olmayan araçları bölgeye girişlerine izin vermeyerek diğer güzergahlara yönlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2024 (29) içerik yüklenmiştir.