FilistinHaberlerOrtadoğu

Anti-Siyonist eylemlerde yüzde 100 artış yaşandı

Tel Aviv Üniversitesinde hazırlanan bir raporda, işgal rejiminin Aralık 2008 ve Ocak 2009 tarihleri arasında Gazze’ye karşı başlattığı 3 haftalık savaşın ardından dünyada Siyonist hedeflere karşı eylemlerin büyük oranda arttığına dikkat çekildi.

Stephen Roth Anti Semitizm ve Çağdaş Irkçılık Araştırma Merkezi’nin hazırladığı raporda şunlar ifade edildi: “2009 yılı antisemitizm açısından son yirmi yılın en kötü dönemi olarak tarihe geçti. Bu yıl, dünyada İsrail ile Yahudilere karşı yapılan eylemlerin, gösterilerin, sözlü sataşmaların ve fiili saldırıların en yoğun olduğu yıl olarak geçti.”

Raporda 2009 yılı bir önceki yıl ile kıyaslanarak şu rakamlara yer verildi: “ 2009 yılında 1129 olay meydana geldi. 2008 yılında meydana gelen 559 olayla kıyaslandığında Yahudi düşmanlığının %100 arttığını görebiliyoruz.”

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye karşı insanlık dışı bir savaş başlatıp bu savaşta kadın, çocuk, yaşlı ve hasta demeden yüzlerce insanı katletmesi, binlercesini yaralaması ve on binlerce kişiyi evsiz bırakması işgal rejiminin, Siyonizm’in ve Yahudilerin dünyada eleştirilmesine, kınanmasına ve sorgulanmasına neden olmuştu. Birçok ülkede işgalci liderlerin savaş suçu işledikleri ifade edilirken, bazı mahkemeler Siyonist lider ve komutanların yargılanması için de kararlar çıkarmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.