AvrupaHaberler

AP Başkanı: Tutsak vekiller serbest bırakılmalıdır

Avrupa Parlamentosu Başkanı Jerzy Buzek, Filistinli Tutsak Vekillerin Serbest Bırakılması İçin Avrupa Girişimi’nin üç yıldan beri Siyonist işgal zindanlarında bulunan Filistinli vekillerin serbest bırakılması için yaptığı çalışmaları sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Buzek bu açıklamaları, Uluslararası Girişimin gönderdiği mektuba karşılık yayınladığı cevabi mektubunda ifade etti. Filistinli Tutsak Vekillerin Serbest Bırakılması İçin Avrupa Girişimi, Avrupa Parlamentosu, Uluslararası Parlamenterler Birliği, Arap Parlamentoları Birliği gibi birçok parlamentoya mektup göndererek, Siyonist zindanlarda bulunan Filistinli esir vekillerin durumuna dikkat çekmişti.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Buzek yaptığı açıklamada ayrıca, Avrupa Parlamentosundan bir heyetin Filistinli vekillerle görüştüğünü belirterek, hâlâ zindanlarda bulunan vekillerin bir an önce serbest bırakılmalarını istedi.

Siyonist korsan devleti Filistin Meclisinden 40 kadar vekil ve bakanı tutuklamış daha sonra bir kısmını serbest bırakmıştı. Ancak halen 17 vekil işgal zindanlarında tutuluyor.

Milletvekilleri dünyanın her yanında dokunulmazlık hakkına sahipken, maalesef işgal devleti bu hakkı Filistinli vekiller için geçerli görmüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.