ArabistanHaberlerOrtadoğu

Arabistan adalet ve özgürlük koalisyonu Al-ı Suud rejiminin şiddetini kınadı

Arabistan adalet ve özgürlük koalisyonu, ülkenin doğusunda Katif bölgesinin kuzeyinde el-Avamiye bölgesinde halkın Al-ı Suud rejim güçlerince bastırılmasını eleştirdi.

Lübnan el-Ahd internet sitesinin haberine göre Arabistan adalet ve özgürlük koalisyonu dün yayınladığı bildiride Al-ı Suud rejimi güvenlik güçlerinin el-avamiye bölgesinde halkın evlerine baskı düzenlemesinin, Al-ı Suud rejimin baskıcı siyasetlerinin bir devamı olduğunu belirtti.

Söz konusu bildiride Arabistanlı gençlerin Al-ı Suud güvenlik güçlerince öldürülmesine rağmen, halkın rejim ile mücadelede daha kararlı olduğu ifade edilirken, uluslar arası toplum ve kuruluşların Arabistan durumuna en ufak ilgi göstermedikleri belirtildi.

Bu çerçevede Arabistan rejimi muhaliflerinden İslami dayanışma grubu da yayınladığı bildiride, güvenlik güçlerinin el-Avamiye bölgesinde sivil insanlara uyguladığı şiddeti ve iki protestocu gencin öldürülmesini kınadı.

Al-ı Suud rejimi Perşembe günü el-Avamiye bölgesinde halkın evlerine baskın düzenleyerek biri Arabistanlı muhabir Hüseyin Ali Meden Ferec olmak üzere 2 genci öldürmüştü. Ferec’e 11 kurşun isabet ettiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.