ArabistanFilistinHaberlerOrtadoğu

Arabistan-İsrail Koalisyonu Daha Belirgin ve Tehlikeli Oluyor

İsrail Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi temsilcisi konuşmasında: İsrail Arabistan koalisyonunun en önemli unsuru emperyalizmdir, bu koalisyon Filistin halkının tarihi hukuklarının düşmanıdır. HADAŞ, Enver Aşki başkanlığında Arabistanlı heyetin Siyonist rejimi ile görüşmesi hakkında şöyle açıklamada bulundu: Bu görüşmenin hedefi; İsrail’i reddetme stratejisine meşruiyet kazandırmak ve Arap barışı projesindeki kaldırılan bölümleri örtmeyi amaçlıyor.

Arabistanlı heyetin işgal edilmiş topraklara yolculuğundan hedefi; iki devletli yöntemi yok etme, Filistinlilerin bir devlet kurma hakkını kaldırmak ve Arabistan ile İsrail’in İran, Suriye ve direniş cephesine karşı işbirliğinin yine normalleşmesidir.

Demokratik Görüş ve Eşitlik Partisi (HADAŞ) temsilcisi açıklamasını şöyle bitirdi: İddialarının aksine bu görüşmelerden hedef Arap barışı projesini ilerletmek ve Filistin-İsrail sorunlarını çözmektir ancak Arabistan-İsrail koalisyonunun belli olması, Filistin halkının hakları için çok tehlikeli.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.