ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Arabistan Savaş Uçaklarının Yemen’e Düzenlediği Saldırılarda 23 Kişi Şehit Oldu

İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının Yemen’e düzenlediği saldırılarda 23 Yemenli şehit oldu.

Suudi Koalisyonu savaş uçakları, Sana’nın kuzeyindeki El-Hasibe bölgesini ve Mağreb’in batısındaki Siravih bölgesini bombaladı.

İşgalci Suudi Koalisyonu uçaklarının, Taiz’in güney batısında bulunan El-Berh ve Megbene arasındaki köprüye düzenlediği saldırıların ardından 12 kişi şehit oldu.

Yerel kaynaklar, Yemen ordusu ve halk güçlerinin, Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’ye bağlı kuvvetlerin kuşatmasını El-Mekha, Taiz ve El-Khukhe’de daralttığını söyledi.

Öte yandan Mansur Hadi kuvvetleri ve Yemen ordusu ve halk güçleri arasında Cumhurbaşkanlığı Sarayında, El-Teşrifat Garnizonunda ve Taiz eyaletinde bulunan Sofitel tepesinde çatışmalar başladı.

İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının Saada’da bulunan Razih ve Ghamer bölgesine düzenlediği saldırıların ardından 11 kişi şehit oldu.

Yemen Ordusu ve Halk güçleri, Sudanlı askerilerin toplanma merkezi olan Cizan’daki El-Arize üssünü ve El-Hacel köyünü topçu atışlarıyla hedef aldı.

Aynı zamanda Suudi askerilerin toplanma merkezi olan Necran’daki Recla ve El-Makhruk üssü ve El-Sudis ve Nehuge üssü de Yemen ordusu ve halk güçleri tarafından hedef alındı.

Yemen kuvvetleri, Suudi askerlerin Asir’de bulunan El-Şebani dağları ve El-Rebue’deki toplanma merkezlerini de hedef aldı.

Son aylarda, Yemen ordusu ve Halk Güçleri, Arabistan’ın bu ülkeye yönelik saldırılarına devam etmesine cevaben, çeşitli cephelerde işgalcilerin ve onların uşaklarının mevzilerine yönelik saldırılarını arttırmıştır.

Eylül ayında, işgalcilerin Necran, Asir ve Cizan’daki mevzileri, Yemen ordusu ve halk güçlerinin daha fazla operasyonlarına şahit olmuştur ve bu saldırılar Suudi ordusunda ve onların çeşitli savaş teçhizatlarında ağır hasarlar meydana getirmiştir.

Karşı tarafta ise işgalci Suudi Koalisyonu savaş uçakları, her gün Yemen’in yerleşim bölgelerini ve alt yapısını havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarla hedef almaktadır.

Suudi Arabistan’ın bazı bölge Arap ülkelerinin koalisyonu ile birlikte, Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirebilmek için 26 Mart 2015’ten bu yana Yemen’e karşı düzenlediği saldırıların bu rejim için, Yemen’in tahrip olması ve binlerce masum insanın öldürülmesinden başka bir sonucu olmamıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.