ArabistanHaberlerOrtadoğuSuriye

Arabistan Suriyeli doktorları Esad taraftarı olduğu için sınır dışı etti

Arabistan makamları bu ülkede hizmet etmekte olan bazı Suriyeli doktorları Esad yanlısı olmalarını gerekçe göstererek sınır dışı etti.

Arabistan Sağlık Bakanlığı bu ülkede emekli olmuş Suriyeli doktorlardan bir kısmının Beşşar Esad yönetimine destek verdikleri gerekçesiyle sınır dışı edilmesine karar verdi. Sınır dışı edilen bu doktorlar hakkında Beşşar Esad yönetimi için mali yardım topladıkları ve yönetime muhalif olanların isimlerini rejime bildirdikleri iddiasına yer verildi.

Arabistan yetkili makamlarından verilen bilgiye göre aralarında birkaç kadının da bulunduğu bu doktorlar Arabistan’ın dört şehrinde ikamet ediyordu.

Arabistan’ın el-Vatan gazetesi bu ülke doktorlardan birinden, sınır dışı edilen Suriyeli doktorların Arabistan’daki konumlarını siyasi anlamda kötüye kullandıklarını nakletti.

Arabistan Suriye’deki terör eylemlerinin en büyük destekleyicilerinden biridir. Bu ülkenin Dışişleri Bakanı olan Suud Faysal defalarca uluslar arası platformlarda Suriye’deki muhaliflere silah yardımı yapılmasını önermiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.