HaberlerOrtadoğuSuriye

Arabistan Ve Katar Korsan İsrailin Güvenliği İçin, Suriyedeki Teröristlere Silah Gönderiyorlar.

ngiliz gazetelerinden Times’te yer alan habere göre, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye muhalefetini silahlandırmak üzere gizli bir anlaşmaya vardıkları ileri sürüldü. Gazete, Libya’daki Kaddafi rejiminin yıkılması için de Katar’ın Libyalı devrimcileri yoğun bir şekilde silahlandırdığını yazdı.

Times’e göre, Arap Birliği ülkelerinin Kahire’deki toplantısının ardından Suudi Arabistan ile Katar arasında gizli bir anlaşma yapıldı.

Suudi Arabistan’ın Suriye muhaliflerini her türlü desteği sunduğunu yazan gazete, Türkiye’nin de Suriye’deki olayların içinde yer aldığını ileri sürdü.

Al-Manar al-Maqdissiya gazetesi de, istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Amerika, İsrail ve Fransa’nın Türkiye ve Lübnan topraklarında kamp kurduklarını, buralarda Suriye rejim muhaliflerine silahlı eğitim verdiklerini, kampların tüm masraflarının ise Katar tarafından karşılandığını ileri sürdü.

İddiaya göre, Katar, Suudi Arabistan, İsrail, Amerika, Fransa ve Türkiye’nin yetkisiyle, Suriye rejimine karşı silahlı eylem düzenleyenlerin ve Arap ve yabancı ülkelerde tutuklu olanların Suriye’ye savaşmak üzere bu kamplara getirildikleri ileri sürüldü.

Haberde ayrıca, Katar’ın bir grup silahlı adamı Türkiye ve Lübnan sınırına getirterek, Suriye’ye soktuğu, bunun için ise Türkiye hükümeti ile Lübnan’daki Saad Hariri ve Samir Gega grupları ile işbirliği yaptığı ileri sürüldü.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.