İslami Davet

Arabsat ve Nilesat şirketlerinin Suriye’yi hedef alması siyonist projeye hizmet ediyor

6 Eylül 2012 11:26

Suriye Enformasyon Bakanlığı; Suriye’yi hedef alan hırçın hamle kapsamında Arabsat ve Nilesat Uydu Yayın Şirketlerinin Suriyeli uydu kanallarının yayınlarını durdurduğunu ifade etti.

Bakanlık dün yayınladığı bildiride; Arabsat ve Nilesat Şirketlerinin Suriye’yi hedef alan dış planlarda taraf tutarak kendisiyle imzalanan sözleşmeyi çiğnediğini, medya onuru, ilkeleri ve değerlerini ihlal ettiğini belirtti.

Bu ihlali keskin bir dille kınadığını ifade eden Bakanlık, net ve açık bir şekilde Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef alanların tarafını tutma niteliğinde saydığını ekledi. Bakanlık, bu icraatın siyonist projeye hizmet ettiğine dikkat çekerek, iki şirketi kanuni ve yasal yolları izleyerek bu tutumlarından caymalarına çağırdı.

Arabsat ve Nilesat uydu şirketlerinin Suriye’yi devlet ve vatan olarak hedef alan savaşta batılı ve siyonist planlardan yana ter alarak böyle bir icraatta bulunduklarının belirten bakanlık, dezenformasyonlarını deşifre eden, kamuoyunu aldatmalarını önleyen Suriyeli ulusalcı medyanın haklı sesini susturmaya çalıştıklarını ekledi.

Bakanlık; söz konusu iki şirketi bu icraatlarından caymaya ve iki taraf arasında imzalanan sözleşmeye bağlı kalmalarına çağırarak, bunun medya kanunları ve tüzüğüne tamamen aykırı olduğunu belirtti.

Enformasyon Bakanlığı Suriye Uydu kanallarının Eutelsat ve Hotbird uyduları üzerinden aşağıdaki frekanslarla izlenebileceğini açıkladı.

Suriye Uydu Kanalı – Eutelsat 11680 Yatay (H)
Suriye İhbariye Kanalı – Eutelsat – 11390 Dikey (V)
Dünya Kanalı – Eutelsat – 10922 Dikey (V)
Suriye Uydu Kanalı – Hotbird – 12015 Yatay (H)

Suriye Gazeteciler Birliği Nilesat Şirketinin bu icraatını keskin bir dille kınadığını belirterek ifade özgürlüğüne çirkef bir ihlal ve medya korsanlığı niteliğinde saydı.

Arabsat ve Nilesat şirketlerinin Suriye’yi hedef alması siyonist projeye hizmet ediyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık