ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Aralarında Önemli Komutanlarında Bulunduğu Onlarca Suud İşbirlikçisi Öldürüldü

Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri Taiz’deki el-Vekil tepelerine doğru benzersiz bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda Yemen’in istifa etmiş olan firari Cumhurbaşkanı Mensur Hadi taraftarı bir grup öldü ya da yaralandı. Hadi taraftarlarının liderlerinden olan Muhammed Abdullah Hatemul Mehallafi de ölenler arasındaydı.

Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri yine Yemen’in kuzeydoğusunda bulunan Marib’in batısındaki Seraveh bölümünde Mensur Hadi taraftarlarına ait noktayı hedef aldı ve buna karşın Hadi taraftarları Yemenlilere ait bir noktayı hedef aldı. Yemenli bir askeri kaynak konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Ordu ve halk komiteleri Mensur Hadi taraftarlarının Marib’deki Seraveh bölgesinde bulunan Rabia Vadisine doğru ilerleme çabalarını sonuçsuz bıraktı.

Müdahaleci Suudi koalisyona ait savaş uçakları Marib’in Seraveh bölümündeki çeşitli alanları Mensur Hadi taraftarlarına destek vermek amacıyla 6 kez bombaladı.

Suudi savaş uçakları yine Marib’de bulunan el-Hemidat ve el-Metun bölgelerini 4 kez bombaladı.

Öte yandan Mensur Hadi taraftarlarından 4 kişi Yemen Ordusu ve Halk Komitelerince el-Covf bölgesinin el-Meslub bölümündeki Vekaz’da açılan ateş sonucu öldürüldü.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.