FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Birliği daimi temsilcileri Kudüs için toplandı

Arap Birliği daimi temsilcileri, toplantıda Kudüs’teki insani durum ve son gelişmeler görüşülecek.

Arap Birliği daimi temsilcileri, Birleşmiş Milletler’in (BM) talebi doğrultusunda Kudüs’teki gelişmeleri ele almak üzere toplandı.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi’nin (OCHA) Kudüs’teki insani durumun görüşülmesi talebi doğrultusunda, Arap Birliği’nin Mısır’ın başkenti Kahire’deki merkezinde düzenlenen toplantıda, Genel Sekreter Nebil el-Arabi de hazır bulundu.

Fas’ın Arap Birliği’ndeki temsilcisi Muhammed el-Alemi, yaptığı açılış konuşmasında, işgal altındaki Kudüs’te yaşanan gelişmeler ve insani durumun ele alınacağı bu toplantının önemine işaret etti.

Öte yandan OCHA Kudüs Ofisi Başkanı Ramesh Rajasingham da toplantı sırasında, Kudüs’te yaşanan gelişmeler ve kentin ihtiyaç duyduğu insani yardım alanlarına ilişkin ayrıntılı raporu katılımcılara sundu.

Arap Birliği Filistin sorumlusu Muhammed Sabih, dün, gazetecilere yaptığı açıklamada, OCHA’nın işgal altındaki topraklarda yaşayan Filistin halkına insani yardım sunduğunu ve İsrail’in uyguladığı hak ihlalleri ile mücadele konusunda büyük çaba sarfettiğini söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.