FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Birliği, Filistinli esirler konusunda pratik adımlar atmaya çağrıldı

Filistin Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanı Ataullah Ebu’s-Sebh, Arap Birliği’nden işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlerin hayatlarını kurtarmak için acil ve pratik adımlar atmasını istedi.

Açlık grevindeki esirlerin sağlık durumunun tehlikeli bir noktaya ulaştığını bildiren Ebu’s-Sebh, esirlerin hayatlarının kurtarılması için en kısa sürede bir şeyler yapılması gerektiğini ifade etti.

Esirler Bakanı Ebu’s-Sebh, bugün (8 Ocak Salı) konuyla ilgili yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, Arap Birliği’nin esirler konusunu görüşmek üzere daimi temsilciler düzeyinde Kahire’de yapacağı toplantıdan kağıt üzerinde kalacak tavsiyeler yerine açlık grevindeki esirlerin hayatını koruyacak kararlar çıkması gerektiği belirtildi.

Siyonist işgal yönetiminin Mısır’ın gözetiminde esirler ve işgal cezaevleri idaresi arasında yapılan anlaşmayı ihlal ettiğine dikkat çeken Ebu’s-Sebh, esirlerden bazılarının halen hücrelerde tutulduğunu ve hiçbir hukuki dayanağı olmadığı halde idari hapis cezalarının yenilendiğini söyledi.

Bakan Ebu’s-Sebh, Arap Birliği’nden Filistinli esirler konusunu öncelikleri arasına almasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.