FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap Birliğinden Uyarı: Mescidi Aksa’ya dokunmak bütün bölgeyi etkiler

Arap Birliği, Siyonist işgal ordusunun Kudüs ve Mescidi Aksa’ya karşı sürdürdüğü tecavüzleri ve kutsal mekânların hürmetini çiğnemesini şiddetle kınadı.

İşgal güçleriyle gaspçıların son günlerde Mescidi Aksa’ya karşı saldırılarını artırmaları üzerine dün (11 Ekim Perşembe) basın açıklaması yapan Arap Birliği, Siyonistlerin El-Halil Camiine yaptıkları gibi sürekli Mescidi Aksa’ya saldırmalarının uluslararası hukuka ve Kudüs’teki kutsal mekanların korunmasını öngören Cenevre Anlaşmasına aykırı olduğunu belirtti.

Siyonist rejimi Mescidi Aksa’ya yapılan saldırılar konusunda da uyaran Arap Birliği, işgal altındaki Kudüs şehrinde bulunan başta Mescidi Aksa olmak üzere kutsal mekânlara zarar vermenin sadece Filistin’de değil bütün bölgede kaosa neden olacağını kaydetti.

Siyonist gaspçılarla işgal güçlerinin Mescidi Aksa’ya karşı yaptıkları baskın ve saldırılar bu kutsal mekanda gece gündüz nöbet tutan Filistinliler tarafından engellenirken, bu saldırılara karşı Filistin dışında ortaya konan tepkiler ise yetersiz kalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.