FilistinHaberlerOrtadoğu

Arap dışişleri bakanları Gazze’de toplanmalıdır

Filistin Parlamentosu’nun bağımsız üyesi ve Ambargoya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa’nın Gazze’ye düzenlediği ziyaretin başlangıcında yaptığı açıklamada ambargonun kaldırılması yönünde alınan kararların uygulanmasına çağırmasını memnuniyet verici olarak değerlendirdi.

Milletvekili Cemal El-Hudari, bugün (13 Haziran Pazar) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada El-Hudari, Arap ülkeleri dışişleri bakanlarını Gazze’de toplantı yapmaya ve toplantı sonunda Gazze’ye uygulanan Siyonist kuşatmanın kaldırıldığını ilan etmeye çağırdı.

Filistin halkının Amr Musa’nın ziyaretinin ambargonun kaldırılması ve Gazze’nin kapılarının açılması yönünde atılacak fiili adımların başlangıcı olmasını dilediğini ifade eden El-Hudari, Arap Birliği Genel Sekreteri’nin Filistin davasını destekleyen tavırları nedeniyle Filistin halkı tarafından sevildiğini söyledi.

Musa’nın ziyaretinin Filistin halkının direnişini güçlendirmede büyük rol oynayacağını kaydeden El-Hudari, Arap Birliği’nin aldığı kararların uygulanmasının ve Gazze’nin yeniden imarı için ayrılan 550 milyon doların yeniden imar projeleri için harcanmasının beklendiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.